Miłość oblubieńcza i rodzinna ukazuje jasno powołanie osoby do tego, by kochać w sposób jedyny i na zawsze. W małżeństwie oddajemy się sobie całkowicie, bez wyrachowania ani zastrzeżeń, podzielając wszystko, dary i wyrzeczenia, ufając Bożej Opatrzności.

To doświadczenie wiary w Boga i wzajemnego zaufania, głębokiej wolności, świętości, ponieważ świętość zakłada oddawanie się sobie z wiernością i poświęceniem każdego dnia życia! (pp Franciszek)

CO TO JEST PATRONAT MISYJNY?

 

Osoba, która pragnie rozciągnąć szczególną opiekę duchową i materialną nad konkretnym misjonarzem nazywana jest Patronem.

48 lat temu pierwsi pallotyńscy misjonarze udali się do Brazylii i Rwandy, aby głosić Chrystusa. Kolejne lata przynosiły otwieranie nowych placówek misyjnych, tj. Barbados, Kolumbia, Wenezuela, Wybrzeże Kości Słoniowej, Demokratyczna Republika Konga oraz placówek reewangelizacyjnych, tj. Ukraina. 

Z końcem roku 2018 podjęliśmy się w naszym Palotyńskim Domu Dziecka w Bello w Kolumbii wielkiej i kosztownej inwestycji mającej na celu zagospodarowanie trzeciego piętra poprzez położenie jednolitego dachu nad całością budynku i na poddaszu utworzenie dużego salonu na ok. 120 osób.

Księża pallotyni wraz z Radą Parafialną wyszli naprzeciw nędzy ludzkiej. Grupy parafialne (każdego miesiąca inna) przygotowują posiłek przy naszych kościołach Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja z Bari. W dwie niedziele każdego miesiąca nasi ubodzy z parafii mogą zjeść ciepły posiłek, porozmawiać między sobą.

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę