Aktualności

Z Sekretariatu Misyjnego

Irak: Chrześcijanie znów uciekają z Doliny Niniwy

W związku z realnym konfliktem zbrojnym pomiędzy armią iracką, a bojownikami kurdyjskimi Peszmerga, z Doliny Niniwy znów uciekają chrześcijanie, którzy dopiero powrócili do rodzinnych domów po wyzwoleniu regionu spod okupacji tzw. Państwa Islamskiego. Jak podaje internetowy portal ankawa.com we wtorek w Telkaif doszło do wymiany ognia, podczas której zginęły dwie osoby.

Więcej…

 

Demokratyczna Republika Konga: Wybory prezydenckie dopiero 23 grudnia 2018 r.

Wybory prezydenckie, parlamentarne i komunalne, przewidziane na listopad 2016 r. odbędą się 23 grudnia 2018 r. Nowy termin został ogłoszony 5 listopada 2017 r. przez Niezależną Komisję Wyborczą Konga. Ustalenie terminu głosowania, które stało się kością niezgody pomiędzy klasą rządzącą a opozycją, nie oznacza jednak zakończenia impasu polityczno-społecznego w tym kraju. Jak przypomina opozycja, mandat prezydenta Kabili wygasł 20 grudnia 2016 r.

Więcej…

 

Wenezuela: Wymiana pomiędzy Kościołami misyjnymi

Wezwanie papieża Franciszka do głoszenia Ewangelii  na peryferiach świata oraz  wszędzie tam, gdzie ludzie nie poznali jeszcze Chrystusa, stało się dla misjonarzy z Wenezueli inspiracją do wyjazdu do Afryki. W Mozambiku, kraju misyjnym, Latynosi głosić będą Radosną Nowinę o Chrystusie i dawać świadectwo jego miłości. Génesis Machado, Yuruanni Guzmán i Alonzo Velázques rozpoczną pracę w wiosce Manje, gdzie przebywają już dwaj inni wenezuelscy misjonarze, posłani w ramach IV Amerykańskiego Kongresu Misyjnego (2013 r.).

Więcej…

 

Rwanda: Radość z 63 nowych kapłanów

W 1990 r. królowi Rwandy, Musindze, wizytę złożyli bp Hirt, ks. Brard i ks. Bertelemy. W tym samym roku misjonarze afrykańscy założyli w Save pierwszą stację misyjną. Dwa lata później opublikowali książkę w języku rwandyjskim - kinyarwanda, pod tytułem: „Jak Bóg przemówił do ludzi”. W 1903 r. pierwsi Rwandyjczycy przyjęli chrzest święty. Razem z nimi także Musinga. Z pracy pierwszych misjonarzy zrodziły się miejscowe powołania do stanu duchownego. W 1917 r. pierwsi Rwandyjczycy: Baltazar Gafuku i Donat Rebereaho przyjęli święcenia kapłańskie.

Więcej…

 

Modlitwa w pallotyńskich parafiach w intencji misji i powołań

Rok Życia Konsekrowanego, który przeżywaliśmy w Kościele z woli Ojca Świętego Franciszka oraz Krajowy Kongres Misyjny, który odbył się w 2015 r. pod hasłem Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału – to okazje do szczególnego dziękczynienia Bogu za misjonarzy. W odniesieniu do tych wydarzeń w pallotyńskich parafiach w Polsce odbyły się w latach 2015/2016 Niedziele Misyjne, przeprowadzane przez ks. dra Grzegorza Młodawskiego SAC, Dyrektora ds. Misji i Pomostu.

Więcej…

 

Dane teleadresowe

FORMULARZ KONTAKTOWY

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA [mapka]
ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255
03-802 Warszawa

https://www.facebook.com/sekretariat.misyjny

 

80 1020 1042 0000 8102 0009 9101 – PLN
konto podstawowe

[Przekaz bankowy do pobrania TUTAJ]

Więcej…