Eucharystia, pojęta jako zbawcza obecność Jezusa we wspólnocie wiernych i jako jej pokarm duchowy, jest czymś najcenniejszym, co Kościół posiada na drogach historii. W Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym istnieje możliwość zamówienia Mszy świętych w podanych intencjach. Jeżeli ofiarodawca proponuje konkretny termin odprawienia Mszy św., powinien to uczynić z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Wysokość stypendium mszalnego prosimy dostosować do zwyczaju panującego w parafii. Intencje wraz z ofiarą wpłaconą na nasze konto prosimy przesyłać na nasz adres.

MSZA ŚWIĘTA INDYWIDUALNA

Może być odprawiona w terminie podanym przez Ofiarodawcę (terminowa – intencje przysłane z miesięcznym wyprzedzeniem) lub w najbliższym czasie po otrzymaniu intencji (bezterminowa). Załączone stypendium mszalne jest źródłem utrzymania misjonarzy.

GREGORIANKA

Jest to 30 Mszy świętych w intencji jednego zmarłego odprawianych przez kolejnych 30 dni. Uprzejmie prosimy, aby stypendium mszalne nie było niższe niż 900 zł. Msze św. gregoriańskie zostaną odprawione w najbliższym wolnym terminie uwzględniającym prośbę ofiarodawców.

MSZE ŚW. ZBIOROWE 

• MSZE ŚW. WIECZYSTE (dzieło powołań kapłańskich)

W intencji poleconej osoby odprawiane są 3 Msze św. każdego dnia za życia i po śmierci.

• MISYJNA NOWENNA MSZALNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Odprawiana jest w Sekretariacie Misyjnym przez cały rok w każdym miesiącu przez 9 kolejnych dni, w podanych poprzedniego miesiąca intencjach. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na aktualne potrzeby w krajach misyjnych.

• MSZE ŚW. ZA WSTAWIENNICTWEM MATKI BOŻEJ Z KIBEHO

W każdą ostatnią sobotę miesiąca w sanktuarium Matki Bożej w Kibeho (Rwanda) odprawiane są Msze święte za wstawiennictwem Matki Bożej Słowa. Ofiary złożone z intencjami przeznaczone są na rozwój kultu maryjnego.

• W DNIU 22 STYCZNIA

30 Mszy św. odprawianych jest w święto patronalne Pallotynów.

• MAJOWE

Codziennie 18 Mszy św. w miesiącu Maryjnym.

• MSZE ŚW. FATIMSKIE w 100. rocznicę objawień w Fatimie (1917-2017)

Na pamiątkę objawień, które miały miejsce każdego trzynastego dnia miesiąca, od maja do października 2017 r. w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym i Pomostu oraz w sanktuarium w Dowbyszu na Ukrainie, księża pallotyni będą odprawiać zbiorowe Msze święte w poleconych intencjach, wypraszając wstawiennictwa Matki Bożej.

• LISTOPADOWE

Codziennie 24 Msze św. przez cały miesiąc w intencji poleconych zmarłych oraz w innych intencjach.

• PIELGRZYMKOWE

Podczas pieszych pielgrzymek: w maju do Gietrzwałdu, w lipcu do Wilna, w sierpniu do Częstochowy.

                                                Prosimy zainteresować innych
                                               naszymi propozycjami

Zgłoszenie prosimy przesłać pod adresem lub TUTAJ

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY

ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255

03-802 Warszawa 4

 tel. 22 771 51 67, 771 51 19, 771 51 29, 818 47 31

fax 22 781 67 59

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ofiarę prosimy przekazać na następujące konto:

 PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY

ul. Skaryszewska 12

03-802 Warszawa

                                                                             80 1020 1042 0000 8102 0009 9101

Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, podczas których będziemy polecać Wasze intencje wstawiennictwu Matki Bożej Słowa z Kibeho.

W latach 1981–1989 Maryja objawiła się po raz pierwszy na kontynencie afrykańskim, w rwandyjskiej miejscowości Kibeho, jako „Matka Słowa”. Objawienia te zostały uznane przez Kościół katolicki w 2001 r. Podczas jednego z nich Matka Boża prosiła o wybudowanie świątyni w miejscu objawień. Opieka duszpasterska nad sanktuarium powierzona została misjonarzom pallotynom. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, podczas których będziemy polecać Wasze intencje wstawiennictwu Matki Bożej Słowa z Kibeho. Msze święte zbiorowe są odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho, wybudowanym na prośbę Matki Bożej na pamiątkę Jej objawień w Rwandzie. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na misje. Intencje Mszy św. za wstawiennictwem Matki Bożej Słowa prosimy kierować na adres:

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY I POMOST

ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255

03-802 Warszawa

tel.: +48 22 771 51 19

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

konto: 80 1020 1042 0000 8102 0009 9101

Maryja, jako najlepsza Matka, nieustannie troszczy się o nas i oręduje za nami u Boga. Konkretnym przejawem i wyrazem macierzyńskiej troski Maryi o Kościół są Jej liczne objawienia, które następowały na przestrzeni wieków w różnych miejscach na świecie. W latach 1981–1989 Maryja objawiła się po raz pierwszy na kontynencie afrykańskim, w rwandyjskiej miejscowości Kibeho, jako „Matka Słowa”. Objawienia te zostały uznane przez Kościół katolicki w 2001 r.

Przesłanie z Kibeho skierowane jest do ludzi na całym świecie, do każdego z nas. Podczas jednego z objawień Maryja powiedziała: Jeśli teraz zwracam się do parafii Kibeho... myślę o całym świecie i zwracam się do niego.

W ciągu kolejnych objawień Maryja ukazała liczne wizje „złego stanu świata” i wezwała wszystkich do przemiany życia, do modlitwy, pokuty i nawrócenia: Okażcie skruchę, żałujcie, żałujcie! Nawróćcie się, kiedy jest jeszcze czas. Dzisiaj wielu ludzi nie potrafi już prosić o przebaczenie. Ci ludzie znów krzyżują Syna Bożego – mówiła Matka Boża w 1983 r.

Maryja objawiła się w Kibeho jako najlepsza Matka,  która pragnie nam pomóc w nawróceniu i uświęceniu. Nasze problemy możemy przedstawić Matce Bożej Słowa. Szczególny dialog z Maryją możemy nawiązać we Mszy św. mając nadzieję na Jej wstawiennictwo u Syna. Jako Matka Chrystusa, posiada szczególne przywileje. Nieustannie modli się do swojego Syna, wypraszając nam otwarcie serc na liczne łaski, którymi chce nas obdarzać Bóg podczas każdej Mszy św. Od nas tylko zależy, czy potrafimy przyjąć ten wielki skarb Eucharystii. Kierujmy do Boga modlitwy, mając pewność, że za wstawiennictwem Jego Matki zostaną wysłuchane.

WIĘCEJ NA http://kibeho-sanctuary.com/index.php/pl

 

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę